TİBET MASTİFİ YAVRULARI

TİBET MASTİFİ YAVRULARI

      Tibet mastifi yavruları; Tibet mastifi, sağlam ve kemik yapısı güçlü bir köpektir. Marco Polo TİBET MASTİFF ırkı için, "Bir eşek kadar yüksek ve sesi bir aslanınki kadar güçlü!" sözleriyle tanımlamıştır. Tibet Mastifi Yüzü, İngiliz Mastiff ırkından küçüktür. Tibet'te kalan tek tük birkaç örnek, vahşi ve saldırgandır. Tibetan Mastiff olarak da bilinen, tibet mastifi Davranışı önceden kestirilemez ve çok zor eğitilir. Ancak, İngilizlerin ürettikleri köpekler itaatkar ve efendisine bağlı köpeklerdir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Tibet Mastifi özellikleri :

Tibet Mastifi, Sağlam ve kemik yapısı güçlü bir köpektir. Marco Polo bu köpeği, "Bir eşek kadar yüksek ve sesi bir aslanınki kadar güçlü!" sözleriyle tanımlamıştır. Yüzü, İngiliz Mastiff ırkından küçüktür. Tibet'te kalan tek tük birkaç örnek, vahşi ve saldırgandır. Davranışı önceden kestirilemez ve çok zor eğitilir. Ancak, İngilizlerin ürettikleri köpekler itaatkar ve efendisine bağlı köpeklerdir. 

Neler Yapar

Tibet mastiff, başarılı bir çoban köpeğidir, sürüye yaklaşan kurtlara ve leoparlara karşı amansız davranır. Gerek köylerde gerek ıssız yerlerdeki evlerde mükemmel bir muhafızdır. Uygar ortamda yaşayabilmesi için, en azından barınabileceği geniş bir avlu gerekir. 

Tibet Mastiff Kökeni 

Dünyanın her yerindeki molossuslar ve mastifflerin kaynağını oluşturan meşhur Tibet köpeklerinden türetilmişlerdir. İngilizler, bu cinsin artık Doğu'da kaybolmuş olan mükemmel bir örneğini yetiştirmişlerdir
Diğer Adları: Tibetan Mastiff,Tibetli Mastif
Rengi: Siyah, parlak sarımsı kahverengi veya altın bölgeler olabilir.
Çıkış Yeri: Tibet
Çıkış Tarihi: Antik çağlar
Orjinal İşlevi: çoban köpeği (koyun, sığır çobanı), muhafız köpek
Günümüzdeki İşlevi: çoban köpeği (sürü koruma), bekçi-koruma köpeği
Ortalama Ömür: 10-12 yıl
Kilo Erkek/Kilo Dişi: 90-110/80-100 kg
Boy Erkek/Boy Dişi: 75-85/70-80 cm


      Üretim merkezi  BURSA' da bulunan tesisimizde üretimi yapılan diğer, pomeranian, BOO, spitz, pug, yorkshire, maltese, shih-tzu, cane corso, alman çoban K9, rottweiler, golden, jack russel, terrier, pekinez, boxer, husky, samoyed, chow chow, labrador, cane corso, pointer, setter, kurzhaar, drahthaar weimaraner ve bunlar gibi 150 ye yakın ırk yavrusu hakkında güncel bilgi almak için (0532) 343 80 41 arayabilir yada facebook : köpek dünyası sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

      Damızlık köpeklerimiz ve satışa sunulan yavru köpeklerimiz sürekli veteriner kontrolü altında olup, bölgesel periyoduna uygun olarak aşı uygulamaları yapılmış, onaylı kimlik ve aşı uygulamalarını gösterir belgeleri bulunmaktadır.


Yavru Köpek Danışmanı

Tayfun Hoca

(0532) 343 80 41

Etiketler : tibet mastiff, tibetan mastiff yavru tibet mastiff yavruları