köpek dünyası cane corso yavruları

Cane Corso Yavru

 cane corso yavruları

Cane Corso Yavrusu

CANE CORSO YAVRULARI :  Cane corso ırkı ülkemizde son dönemlerin gerek aile köpeği gerek koruma köpeği olarak popülaritesi hızla yükselen bir ırk konumundadır. Cane corso ırkının bu yükselişindeki en önemli etken, cane corso yavrukontrollü bir koruma güdüsüne sahip olması ve çocuklar ile olan olumlu diyalogudur. Cane Corso kuvvetli ve belirgin kas yapısı ile oldukça dikkat çekici, kuvvetli ve bir o kadar da zarif görünüşlüdür. Cane Corso kuvvetli, çevik ve dayanıklı olarak tarif edilir. Kas ve kemik yapısı gelişmiş olan bu köpeklerin iki kürek kemiği arasındaki boşluk belirgin bir şekilde yüksektir. Bu yükseklik genel vücut yapısındaki ahengi bozmaz ancak bu özelliği nedeniyle profilinde bir uyumsuzluk yaratır. Cane Corso ırkının Ağız ve burun çıkıntısı enli ve uzundur. Burun kenarlarının şişkinliği ve çenesinin genişliği nedeniyle ön yüzü yassı ve kare biçimindedir. Burun kemiği önden yassı ve profilden düz bir yapıdadır. Burnu üst dudakları tarafından sıkıştırılmış gibi görünen bu köpeklerin alt dudak bölgesi ise yontulmuş gibi görünmektedir.Cane Corso ırkının Baş bölgesinde son olarak göze çarpan kısım belirgin kaşlar ve şişkin alın kemiği boşluğudur. Boynu hafif kemerli, oval biçimli, güçlü ve çok kaslı bir yapıdadır. CANE CORSO Vücudu sıkı, güçlü ve çok kaslıdır. Derisi kalındır. Mukozalar siyah renktedir. Ayak ve tırnakları koyu renkte olmalıdır. Cane corso köpek ırkının tüyleri kısadır. Tüy yapısı şeffaf, parlak, sert, yapışık ve çok sıktır. Tüyleri kış aylarında bile vücudunu tamamen kaplamaz. Ağız-burun çıkıntısındaki tüyler, çok kısa, düz ve yapışıktır. Göğüs bölgesinde ve burun kemiğinde küçük beyaz  leke bulunur.

SATILIK CANE CORSO YAVRULARI

Cane Corso Blue Yavrularımız

 cane corso blue yavrularımız cane corso blue yavrularımız
   
 cane corso blue yavrularımız cane corso blue yavrularımız
   
 cane corso blue yavrularımız  cane corso blue yavrularımız
   
cane corso blue yavrularımız cane corso blue yavrularımız
 

Cane Corso Siyah Yavrularımız

cane corso blue yavrularımız  cane corso siyah yavrularımız
   
 cane corso siyah yavrularımız  cane corso siyah yavrularımız
   
cane corso siyah yavrularımız cane corso siyah yavrularımız
   
cane corso siyah yavrularımız cane corso siyah yavrularımız
   

Cane Coorso yavrularımızın güncel durumlarını görmek için Facebook : Cane Corso Yavru sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


CANE CORSO KARAKTERİ :

Cane Corso, çok sadık, içten ve ev ortamında sessiz köpeklerdir. Bu ırk köpekleri çok yetenekli ve eğitilmeye uygun köpeklerdir. Hareketli, istekli, dikkatli ve koruyucudur. Bu ırk köpekler, çocuklara karşı harikadır. Sahiplerine karşı uysal ve sevecendir. Koruyucu olma durumları dışında kibardır.

Cane Corso azimli bir yapıya sahiptir. Mükemmel bir bekçi köpeğidir. Ev yaşamında zorlanmadan uyum gösteren bu ırk, sahiplerinin en yakınında, destekçileri olur. Evde ve açık alanlarda korkulacak anlarda ve insanların korunması gereken durumlarda orada bulunur.

Cane Corso kavgacı değildir. Yüzlerce yıldır bekçi köpeği olarak yetiştirilmiştir. Bu köpekler için tecrübeli sahipler gerekir. Diğer köpeklere ve yabancılara karşı agresiftir. Yavru dönemlerinde toplum kuralları öğretilmeli, sosyalleştirilmeli ve mutlaka itaat etmesi öğretilmelidir. İtaat etmeyi öğrendikleri zaman yumuşak başlı bir arkadaş olacaktır. Yabancılara karşı daima kuşku duyar, ancak ailesine karşı harikadır. Sahiplerinin misafirlerine genellikle anlayışlı davranmaya çalışır.

Cane Corso Yaşam Ortamı
Cane Corso yeteri kadar egzersiz yapma fırsatı buldukları takdirde apartmanda yaşayabilirler. Onlar yaşadıkları yerde açık alan yada bahçeli ev olduğunda memnun olacaklardır. Bu tarz bir ev onlar için uygundur.

Cane Corso Egzersiz İhtiyacı
Cane Corso gibi hareketli köpek ırkları için düzenli egzersiz gereklidir. 

Cane Corso Bakımı
haftada bir yapılacak fırçalamalar tüy bakımı için yeterlidir.

Cane Corso Kökeni
Cane Corso Italiano orjinal bir ırktır. Kökeni İtalya'dır. Bu ırkın soyunun Canis Pugnax (eski Roman Molossian)'tan geldiği bilinmektedir. Ataları, yabani hayvanları avlamak ve savaş sırasında yardım amaçlı kullanılmıştır. O yıllarda İtalyan insanları için önemli bir arkadaş olan Cane Corso açık alanlarda, bekçi köpeği ve avlanmak için yetiştiriliyordu. Bunları, İtalya'nın tarihi, geçmişte yapılan resim ve heykelleri kanıtlamaktadır. Son olarak güney İtalya'da Puglia, Lucania and Sannio'da bulunan tarihi eserlerde bu ırka İtalyanca Cohors adını verdiklerini ve bunun anlamının İtalyanca bekçi, koruyucu, kral vekili olduğu ortaya çıkmıştır.

 


köpek dünyası google köpek dünyası twitter köpek dünyası facebook köpek dünyası instagram köpek dünyası linkedin köpek dünyası pinterest

köpek dünyası logo

KÖPEK DÜNYASI

 (0532) 343 80 41