MALTESE TERRİER YAVRULARI


MALTESE TERRİER YAVRU

      Maltese Terrier yavru; Maltese terrier ırkı apartman dairesinde beslenen ırklar arasında popülaritesi yükselmekte olan ırklar arasındadır. Maltese terrier yavru özellişkle ev ortamında tüy dökmeyen ve antialerjik yapıya sahip olmasından dolayı ev içinde bakılmasında olumsuzluklar yaşanmamaktadır. Maltese terrier ırkı sırtın yere kadar uzanan ipeksi düz beyaz kürkü ile küçük ama sağlam yapılı bir köpektir.

 
Satılık maltese terrier yavruları
 
     
     
     
     
     
     
     
     
     

 

 

Maltese terrier yavrularımızın güncel durumlarını görmek için Facebook : Maltese Terrier sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

Maltese terrier Yavru, sırtın yere kadar uzanan ipeksi düz beyaz kürkü ile küçük; ama sağlam yapılı bir köpektir. Alt kürkü yoktur ve tüyleri dalgalı veya kıvırcık değildir. Parlak ve ipeksi kürkü 22 cm'e kadar uzayabilir. Renk beyazdır; ancak açık fildişi rengi de kabul edilebilir. Uzun düşük kulakları ve kuyruğu sık tüylerle kaplıdır. Kuyruk sırt üstünde kıvrık taşınır. Gözleri yuvarlak, koyu renkli ve göz kenarları yine koyu renklidir. Burun kısmı zarifçe uca doğru sivrileşir ve toplam kafa uzunluğunun 1/3'ünü oluşturur. Siyah bir buruna ve keskin bir alın çıkıntısına sahiptir. Düz sırt çizgisi ile vücut uzunluğu omuz yüksekliğine göre biraz daha fazladır. Malta Terrieri ince yapılı; ama sağlam bir köpektir.

Maltese terrier karakteri 
Maltese terrier Yavru: Maltese teacup terrier anlı, oyuncu ve hayat doludur. Sahibine karşı kibar, sevgi dolu ve sadıktır. Oldukça zekidir ve doğru şekilde ödüllendirilirse küçük numaralar öğrenebilir. Şüpheli durumlar karşısında iyi bir alarm köpeğidir. Diğer hayvanlarla iyi anlaşır. Malta Terrieri dışarıda oynamaya bayılır; ancak su birikintilerini sevdiğinden eve gelince banyo şart olabilir. Bu köpekler dikkatsiz, çocuklara karşı huysuz olabilir ve bazıları zor tuvalet eğitimi alır. Bazen çok yemek seçici olabilir. Bu ırka karşı fazla şımartılıp aşırı korumacı olunmamalıdır. Aksi takdirde misafirlerden sahibini kıskanabilir.

Maltese terrier yaşam ortamı 
Maltese terrier Yavru apartman hayatı için idealdir. Ev içinde oldukça aktiftirler.

Maltese terrier egzersiz ihtiyacı
Maltese terrier Yavru uzun park yürüyüşlerinden büyük keyif alır ve yaşlansa da uzun yıllar aktif bir köpek olarak kalır.

Maltese terrier yavru bakımıss="genel_yazi" face="Verdana" style="font-size: 9pt; text-decoration: none; color: rgb(50, 50, 50)"> 
Maltese terrier Yavru Yumuşak ve uzun kürkün günlük fırçalanması büyük önem taşır. Gözler ve ağız çevresi de lekelenmeye karşı her gün temizlenmelidir. Düzenli olarak kuru şampuanlama ile yıkanabilir. Kulaklar temiz tutulmalı ve düzenli olarak içerde uzayan tüyler kısaltılmalıdır. Başının üzerindeki tüyler genellikle bir toka ile toplanır. Bazı köpek sahipleri tüyleri kısa keserek bakımını kolaylaştırır. Malta Terrieri nerdeyse hiç tüy dökmez. Bu da allerjik kişiler için uygun bir seçenektir.

Malteset terrier yavru kökeniss="genel_yazi" face="Verdana" style="font-size: 9pt; text-decoration: none; color: rgb(50, 50, 50)"> 
Maltese terrier Yavru : Bu çok eski ırk, Yunanlı filozof Theophrastus tarafından Malta'nın eski adı olan "Melita" ırkı olarak tanımlanmıştır. Minyatür spaniel ve poodle kanı karıştırılarak Italya'da üretilmiştir. İngiltere'ye Haçlı Savaşlarından dönen şövalyelerce getirildiğine inanılmaktadır. Irk özellikle de kadınlar arasında çok yaygındır. Malta'nın Romalı Valisi Publius, Malta Terrierini o kadar severdi ki onun bir resmini yaptırmış ve adına şiir yazdırmıştır. Bu gün Malta Terrieri çok sevilen bir pet ve değerli bir yarışma köpeğidir.

 

     Köpek Dünyası; merkezi Bursa' da a da bulunan tesisimizde üretimi yapılan diğer, pomeranian, Yorkshire, alman çoban K9, rottweiler, golden, jack russel, terrier, pekinez, boxer, husky, samoyed, chow chow, labrador, cane corso, pointer, setter, kurzhaar, drahthaar weimaraner ve bunlar gibi 150 ye yakın ırk yavrusu hakkında güncel bilgi almak  için  Facebook : Köpek Dünyası sayfamızı ziyaret edebilir veya a (0532) 343 80 41  arayabilirsiniz.

 

Köpek Dünyası

Tayfun Hocaca

 (0532) Etiketler : maltese terrier, maltese terrier yavruları, satılık terrier yavruları