KAFKAS ÇOBAN KÖPEĞİ

KAFKAS ÇOBAN KÖPEĞİ

Kafkas Çoban Köpeği yavruları; Büyük boyutlarıyla dikkatleri çeken Kafkas çoban köpeği diğer bir deyişle Kars Çoban köpeği özellikleri ve bakımı nasıldır? Kafkas çoban köpeği yavruları Kars, Ardahan, Artvin, Erzurum, Iğdır, Ağrı illerimizde yetiştirilmekte olan bir köpek cinsidir. Kafkas çoban köpeği, saflığı tescil edilen bir ırktır. Bölgedeki şartlara çok uygun bir köpek olması nedeniyle tercih edilir. Kafkas çoban köpeği, Koruyucu özelliği çok fazla iyi bir çoban köpeğidir.

Kafkas Çoban Köpeği Yavruları :

     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     

Kafkas Çoban Köpeği yavrularımızın güncel durumlarını görmek için Facebook : Kafkas Çoban Köpeği sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

 
 
 
 
 

Kafkas çoban köpeği

kafkas çoban köpeği yavruları; Büyük boyutlarınla dikkatleri çeken Kafkas Çoban köpeği diğer bir deyişle Kars Çoban köpeği özellikleri ve bakımı nasıldır? Kafkas çoban köpeği yavruları Kars, Ardahan, Artvin, Erzurum, Iğdır, Ağrı illerimizde yetiştirilmekte olan bir köpek cinsidir. Kafkas yavruları, saflığı tescil edilen bir ırktır. Bölgedeki şartlara çok uygun bir köpek olması nedeniyle tercih edilir. Kafkas çoban köpeği, Koruyucu özelliği çok fazla iyi bir çoban köpeğidir.

Kafkas çoban köpeği, Koruma açısından çok özellikli bir köpek olduğu için düşmanlara karşı hırçın bir yapısı vardır ve pençelerini kullanacak durumdadır.Kafkas çoban köpeğinin çene yapısının kuvvetli olması da bunu düşmana karşı etkili bir köpek haline getirir. Kafkas, akıllı ve zeki bir köpektir.Soğuğa karşı çok iyi bir köpektir. Evinizi, arazinizi veya çiftliğinizi çok iyi şekilde korur. Ailenin dışındaki insanlara karşı her zaman tepki veren bir köpektir o nedenle dikkatli olunmalıdır. Kafkas Çoban köpeği bulunduğu alanı korumak için kendini feda edecek düzeyde bir köpektir. Çok fazla korumacıdır.Diğer köpeklerle ve diğer hayvanlarla arası iyi değildir.Sıcağa karşı çok iyi değildir ama soğuğa karşı oldukça dayanıklıdır.

Kafkas çoban köpeği, Bu köpek ilk defa köpek besleyecekler için Kesinlikle Uygun Değildir. Kafkas çoban köpeği ırkının sahibi dominant yapıda olmalı ve önceden çok fazla dominant köpek beslemiş ve iyi bir eğitmen olan kişiler için uygundur. Ancak o şekilde karakterini oturtturabilir.

Kafkas çoban köpeği, yaklaşık 600-700 yıllık bir geçmişe sahip olduğu bilinir. Ülkemizin Kuzeydoğu bölümünde çok yüksek dağlarda ve aşağıdaki vadilerde sığır ve at çobanlığı yapabilecek kadar güçlü bir köpektir. Bu köpeğe çoğunlukla Kars Çoban köpeği ismi de verilmektedir. Kafkas çoban köpeği ırkının ömürleri, yaşam kalitelerine göre 10 – 15 yıl arasında değişmektedir.


      Köpek Dünyası üretim merkezimizde üretimi yapılan diğer, yorkshire, maltese, alman çoban K9, rottweiler, golden, jack russel, terrier, pekinez, boxer, husky, samoyed, chow chow, labrador, cane corso, pointer, setter, kurzhaar, drahthaar ve bunlar gibi 150 ye yakın ırk yavrusu hakkında güncel bilgi almak  için  (0532) 343 80 41  arayabilir veya facebook : köpek kulübü paylaşım sitemizden güncel bilgi  alabilirsiniz. 

Damızlık köpeklerimiz ve satışa sunulan yavru köpeklerimiz sürekli veteriner kontrolü altında olup, bölgesel periyoduna uygun olarak aşı uygulamaları yapılmış, onaylı pet pasaportları çıkartılmış ve chipleri (isteğe bağlı) takılmış durumdadır. 
23 Yıllık güven, hizmet ve kalite anlayışı ile, Merkezi  BURSA' da bulunan tesisimizden, Türkiye'nin her noktasına aynı gün içinde ırk ve sağlık garantili gönderme imkanı...

 

Köpek Dünyası

Tayfun Hoca

  (0532) 343 80 41